Desery na depresję to kolejna odsłona Kryzysowej Książki Kucharskiej. Tym razem skupiam się na deserach, które w czasie depresji ekonomicznej pozwolą nam osłodzić trochę życie. Przepisy będę umieszczał trochę rzadziej, bo co za dużo to nie zdrowo :), ale zachęcam do regularnego sprawdzania.

sobota, 26 grudnia 2020

Candle salad

Coś dla dzieci, bo przecież najbardziej ze świąt cieszą się dzieci. To znaczy nie wszystkie, właściwie tylko te, które dostają na święta prezenty. 
Tradycyjna sałatka owocowa, o ile tak możemy powiedzieć, o której pierwsze znane wzmianki pojawiły się przy okazji świątecznego menu w Oelwein Daily Register w 1916 roku.
Ma przypominać świeczkę z lejącym się po niej woskiem. Podobno dzieci lubią takie bajery. Sam nie wiem, bo nie mam z nimi zbytnio do czynienia, ale z jakiegoś powodu przepis ten trafił w 1950 roku do pierwszej  dziecięcej książki kucharskiej o nazwie Pierwsza Dziecięca Książka Kucharska (A Child's First Cook Book). Zachętą do zrobienia tej sałatki miało być stwierdzenie, że jest lepsze od świeczki, bo to można zjeść, co pewnie miało sugerować, że doskonale się sprawdzi jako dekoracja.

Składniki:
- plasterek ananasa
- pół banana
- biały jogurt, budyń lub śmietana


Wykonanie:
Banana obieramy ze skórki i wkładamy do dziurki w plasterku ananasa. Mogą pojawić się dysproporcje, tzn banan może nie być dopasowany do dziurki. Nic na siłę! Delikatnie go wkręcamy, aż wejdzie. 
Górę dekorujemy jogurtem, śmietaną lub budyniem, tak żeby ściekało.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza