Desery na depresję to kolejna odsłona Kryzysowej Książki Kucharskiej. Tym razem skupiam się na deserach, które w czasie depresji ekonomicznej pozwolą nam osłodzić trochę życie. Przepisy będę umieszczał trochę rzadziej, bo co za dużo to nie zdrowo :), ale zachęcam do regularnego sprawdzania.

niedziela, 8 lipca 2012

Owocowo-waniliowe pucharki

Kolejna wycieczka w pobliże skupiska kilku jezior zaowocowała pokaźnymi zbiorami. Co prawda aby zebrać połowę potrzebnych tu składników, należało wybrać się do sklepu, ale główne elementy decydujące o smaku zostały zebrane w tradycyjny sposób zgodnie ze starożytnymi wskazówkami. Może tylko trochę oszukałem, bo miałem plastikowe pojemniki :)

Składniki:
- płatki ryżowe
- budyń waniliowy
- jagody
- poziomki


Wykonanie:
Płatki ryżowe gotujemy w takiej ilości wody, aby całość miała konsystencję zupy, po to aby jeszcze możnabyło zagęścić budyniem. W małej ilości wody rozpuszczamy budyń i dodajemy do gotujących się płatków i energicznie mieszamy. Układamy warstwowo jak na obrazku. Schładzamy. Jemy.

Przy okazji wizyty nad jednym z jezior możnabyło spotkać inne dary lasu, równie wartościowe choć na inny sposób, które można wykorzystać w kuchni. To nie koniec niespodzianek. Okazało się, że tak daleko na południu można spotkać ekosystem prawie identyczny jak nad morzem. Piaszczyste wydmy, powykrzywiane małe sosny i tylko woda słodka i fale mniejsze :)


Akcje, w których ten przepis bierze udział :

Jagody 2012

2 komentarze:

  1. pyszna są takie słodko pucharki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Niesamowicie pomyslowe!
    Musze koniecznie wyprobowac z wiorkami kokosowymi :)

    OdpowiedzUsuń