Desery na depresję to kolejna odsłona Kryzysowej Książki Kucharskiej. Tym razem skupiam się na deserach, które w czasie depresji ekonomicznej pozwolą nam osłodzić trochę życie. Przepisy będę umieszczał trochę rzadziej, bo co za dużo to nie zdrowo :), ale zachęcam do regularnego sprawdzania.

piątek, 27 lipca 2012

Blob - zabójca z kosmosu

Zainspirowany akcją TVcreem, podczas której mamy umieścić danie, do wymyślenia którego natchnienie odnaleźliśmy w filmach, stworzyłem deser Blob. Zrobiłem go posiłkując się filmem z 1958 roku o tym samym tytule. W obrazie tym główną rolę ludzką gra Steve McQueen. Mając wtedy prawie 30 lat wciela się w rolę nastolatka uciekającego przed pochłaniającą wszystko na swojej drodze galaretką z kosmosu. Ta mała rozbieżność w latach (a może właśnie dlatego) nie przeszkadzała pin-upowym dziewczętom sikać na sam jego widok. O ile podejdziemy do filmu z dużym dystansem, to jest do obejrzenia. niewątpliwie jest też pozycją kultową doczekując się kontynuacji, remaku i inspiracji.

14 lat później nakręcono dalsze losy tej historii.


30 lat później po oryginale nakręcono remake


A następnie z samego motywu skorzystali twórcy kultowego serialu animowanego


A oto wynik mojej twórczości


Składniki:
- czerwona galaretka (ostatnio hitem są ekspresowe z karagenem zamiast żelatyny)
- dekoracje (miś, żołnierzyk, resorak itp.)

Wykonanie:
Galaretkę przygotowujemy według opisu na opakowaniu i dekorujemy. Co odróżnia Bloba od zwykłej galaretki? To, że pochłania on wszystko co spotka na swojej drodze. W moim przypadku połknął niedźwiedzia. Cechuje go również nieregularny kształt, choć można ustylizować deser na końcówkę jego działalności i wepchnąć go do skrzynki w kształcie sześcianu.


1 komentarz:

  1. Faktycznie - galaretka pochłonęła Misia!!! Po przejrzeniu posta nie ma mowy o jakiejkolwiek depresji:) Well done:)

    OdpowiedzUsuń