Desery na depresję to kolejna odsłona Kryzysowej Książki Kucharskiej. Tym razem skupiam się na deserach, które w czasie depresji ekonomicznej pozwolą nam osłodzić trochę życie. Przepisy będę umieszczał trochę rzadziej, bo co za dużo to nie zdrowo :), ale zachęcam do regularnego sprawdzania.

wtorek, 17 stycznia 2023

Sok z suszonych śliwek, czyli trekowy napój wojowników

Dziś wszyscy Trekkies, czyli fani uniwersum Star Trek obchodzą dzień Enterprise. Geneza jest taka, że numer identyfikacyjny zarówno Enterprise z oryginalnej serii jak z serii The Next Generation to 1701. Z tej okazji dziś obchodzimy dzień Enterprise czasem nazywany dniem Star Treka, choć właściwy przypada 8 września na pamiątkę premierowego odcinka serialu.
Z tej okazji przygotowałem napój pity przez szefa ochrony na statku Enterprise-D, który jak sam określał, jest napojem wojowników, a że był to wojownik z krwi i kości, to wiedział co mówi :)
Dobrze się złożyło, bo redukuję wagę pod zawody więc napój się przyda IYKWIM :)

Składniki:

- suszone śliwki
- trochę rodzynek
- cynamon


 Wykonanie:

Śliwki i rodzynki zalewamy wodą. Na początek tyle, żeby trochę zakryło. Zostawiamy na 2h, a następnie wszystko miksujemy z cynamonem. Możemy dodawać wody w celu uzyskania satysfakcjonującej konsystencji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz